Petak , 7.5.2021. | 14:24

Objavljeno: 2.1.2014. | 14:02

Poštovani studenti i studentice,Želimo vas informirati o IPA projektu ME4CataLOgue (Mechanical Engineering for Cataloque) - "Hrvatski katalog znanja, vještina i kompetencija za studije strojarstva temeljen na ishodima učenja" koji se aktivno krenuo provoditi i na Tehničkom fakultetu Sveučilišta u Rijeci.
Cilj projekta ME4CataLOgue je osigurati kontinuirano poboljšavanje visokoobrazovnog sustava u sektoru strojarstva u Republici Hrvatskoj vezanog uz prenosivost i priznanje kompetencija i kvalifikacija u skladu s potrebama tržišta rada na nacionalnoj, a također i na EU razini.
Očekivani rezultati ovog projekta su uspostavljeno održivo partnerstvo i povezanost dionika u sektoru strojarstva, objavljen standard kvalifikacija u sektoru strojarstva, te educirani i informirani sveučilišni nastavnici i studenti o ishodima učenja, standardu kvalifikacija i novim metodama poučavanja.
U sklopu trajanja projekta provest će se 3 studentske radionice i studentska tribina. Radionica će trajati 8 sati. Radionice će voditi stručnjaci za razvoj ljudskih potencijala.
Prva radionica je predviđena u siječnju 2014.godine. Ova radionica će biti motivacijska s ciljem informiranja studenata o projektu te stvaranjem interesa kod studenata i drugih dionika za aktivno uključivanje u rad na projektu.
Teme prve radionice obuhvaćaju razvoj vještina u odnosu s ljudima (vođenje i motiviranje, komunikacija, slušanje, međuljudski odnosi, pregovaranje, etika), vještina kritičkog i kreativnog razmišljanja (kreativno razmišljanje, rješavanje problema, prepoznavanje mogućnosti) te praktičnih vještina (postavljanje ciljeva, planiranje i ishodi organiziranje, donošenje odluka).
Teme druge radionice obuhvati će ishode učenje, kompetencije, novi pristup obrazovanju, te cjeloživotno učenje temeljeno na HKO-a i EKO-a. Treća radionica bavit će se potrebnim vještinama vezanim uz razvoj karijere i zapošljivost inženjera i magistara strojarstva na tržištu rada.

Detaljnije informacije moguće je pronaći na:

Molimo sve studentice i studente preddiplomskog i diplomskog studija strojarstva, zainteresirane za sudjelovanje na radionicama i studentskoj tribini, da se do 23. prosinca 2014. jave osobno ili putem maila kolegi Lovri Liveriću, (lliveric@riteh.hr).
S poštovanjem
Lovro Liverić
ME4CataLOgue : 1. studentska radionica na Strojarskom fakultetu

21. siječnja 2014.